Obhájili jsme titul EKOŠKOLA!

Publikoval Radek Ivanov
Datum 21.11.2016
Obhájili jsme titul EKOŠKOLA!

Naše snaha byla korunována úspěchem. Titul jsme po třech letech obhájili! Slavnostní předání se uskutečnilo 19.6.2014 v prostorách Senátu.

Poprvé jsme titul EKOŠKOLA získali v červnu roku 2011.

Od té doby se snažíme ekologicky jednat. Třídíme odpad, odebíráme hliník, tonery a staré baterie. Zajistili jsme odvoz nebezpečného odpadu. Zajímalo nás, kde odpady končí, proto jsme zašli do Modřan do sběrného dvora.

Jednou za dva měsíce organizujeme sběr papíru a většinou naplníme dva kontejnery. Získané peníze využíváme na úpravu prostředí školy a tříd, pomáháme zoologické zahradě. Jsme adoptivními rodiči klokana parmy a makiho trpasličího.

Každá třída pečuje o některé rostliny na školní chodbě. Školní družina si vyrobila truhlíčky z plastových lahví a osadila je kvetoucími rostlinami. Na školním pozemku pěstujeme bylinky. Vyrobili jsme s pomocí pana školníka krmítko pro ptáky, aby i v zimě byli u naší školy rádi.

Snažíme se šetřit energií. Na škole máme solární panely a na chodbě můžeme sledovat na monitoru, kolik energie sluníčko vyrobí. Měřili jsme teplotu na chodbách a ve třídách. Vytvořili jsme si kartičky, které upozorňují na zhasínání světel  a vypínání počítačů.

Šetříme také vodou. Na zalévání záhonů využíváme vlastní studnu. Na záchodech máme upozornění na šetrné splachování.

Každý rok v dubnu oslavujeme Den Země. Učíme se, jak se chovat jako šetrný spotřebitel a ochránce naší planety.

Váš Ekoparlament